Wtyczki do Firefox’a, których używam

Pierwszą, którą zawsze instaluję jest (oczywiście) Firebug. Dla ludzi tworzących aplikacje sieciowe jest narzędziem niezbędnym.

FlashBlock – dobrze się sprawdza przy blokowaniu animacji flash (czyli głównie/ reklam).

FaviconizeTab – ta funkcjonalność już od jakiegoś czasu jest dostępna natywnie w Firefox (Pin tab), pozwala zmniejszyć szerokość karty na pasku zakładek do samej favikonki, co przy znacznej ich ilości jest b.fajnym pomysłem (zwłaszcza jeśli się nie ma panoramicznego monitora).

Web Developer – zawiera kilka przydatnych (gł. twórcom witryn internetowych) opcji (szybkie wyłączenie pamięci podręcznej, skasowanie ciastek z danej domeny, zmiana rozmiaru okna przeglądarki itp.). Warto go mieć jako dopełnienie Firebug’a.
Edit: Web developer ma buga, który powoduje, że YouTube staje się nieużywalny; przeglądarka staje się nieresponsywna, laguje etc. „Rozwiązaniem” jest wyłączenie tego dodatku…

Stylish – umożliwia dopisanie (nadpisanie) CSS’ów danej witryny. Jeśli znasz CSS i zdarza się, że masz chęć poprawić/zmienić to i owo na witrynach, które odwiedzasz (np: rozmiar/kolor czcionki, ukrycie denerwujących elementów) jest to wtyczka dla ciebie.

Lazarus: Form Recovery – bardzo przydatna wtyczka, jeśli zdarza ci się często wypełniać te same formularze. Umożliwia uzupełnienie formularza wcześniej wysłanymi danymi „jednym kliknięciem”.

FireGestures – dodaje obsługę gestów myszy, posiada bardzo duże możliwości konfiguracyjne.

CSS Reloader – dzięki tej wtyczce w błyskawicznie – dzięki klawiszowi F9 – przeładujemy pliki arkuszy styli CSS.

Aktualizacja 10 czerwca 2009

Na stronie z dodatkami do produktów Mozilli pojawiła się możliwość tworzenia i udostępniania własnych kolekcji dodatków. Skorzystałem więc z tej całkiem przyjemnej funkcjonalności i utworzyłem własną kolekcję TomaszKane Firefox Add-ons zawierającą wszystkie wyżej wymienione dodatki 🙂

Aktualizacja: 28.01.2013

Uaktualnienie wpisu i kolekcji wtyczek.

Informacje o Kane

Inżynier, programista.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informatyka, Przeglądarki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *