Początek końca IE6?

nIENorwegowie żegnają się z Microsoft Internet Explorer 6 🙂
Przyznam, że dawno nie czytałem tak miłych dla ucha (oka?) newsów.

Fragment newsa: dobreprogramy.pl

Od 17 lutego największy komercyjny norweski serwis FINN.no zaczął zachęcać użytkowników przeglądarki Microsoft Internet Explorer 6 do aktualizacji przeglądarki do wersji siódmej.

Serwis wyświetla komunikat w centralnej części strony głównej w postaci dużego, zielonego prostokąta zawierającego tekst: Uwaga: Używasz starszej wersji programu Internet Explorer. Aby skorzystać ze wszystkich funkcji naszej strony, możesz uzyskać bezpłatną aktualizację programu Internet Explorer. Jeśli korzystasz z komputera w pracy, należy skontaktować się z administratorem.[…]

Dobrą alternatywą i wsparciem akcji jest stosowanie infobar’a.

Aktualizacja, 20 marca 2009.
Na dobreprogramy.pl dopadłem dziś kolejnego interesującego newsa traktującego o witrynie www.ie6.pl. O co kaman? w skrócie:

Sieć WWW, jaką dziś znamy, ma około 15 lat. Przeglądarka Internet Explorer 6.0 więcej niż połowę tego. Gdyby przenieść tę sytuację do domowego ogniska i porównać z telewizją, to trochę tak, jakbyś trzymał w domu 35-letni telewizor. Ani to rozsądne, ani wygodne, ani tym bardziej bezpieczne.

Czytaj dalej… 🙂

Aktualizacja, 1 kwietnia 2009.
Jak donosi StatCounter w Europie Internet Explorer (6/7) nie już najpopularniejszą przeglądarką 🙂

Aktualizacja 23 lutego 2010
IE6 R.I.PWg. Ranking.pl Internet Explorer 6 ma już tylko 2,2% udziału w polskim internecie – można go więc całkowicie olać przy tworzeniu witryn i aplikacji internetowych 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przeglądarki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *